MP Match Play: jutro rozgrywki meczowe

Drugi dzień Citi Handlowy Mistrzostw Polski Match Play na polu Kalinowe Pola GC zakończył rozgrywki w formacie strokeplay brutto. Wśród mężczyzn na pierwsze miejsce awansował Kamil Nowak (Kalinowe Pola), a z golfistek najlepszy wynik sumaryczny uzyskała Dorota Zalewska (Binowo Park GC).

Piątek trzynastego okazał się szczęśliwym dla zawodnika gospodarzy – Kamila Nowaka, który w drugiej rundzie strokeplay brutto zagrał 5 birdie i uzyskał rezultat -5 uderzeń. Jak sam przyznał to jego pierwszy taki wynik na Kalinowych Polach: „Po raz pierwszy udało mi się zagrać tutaj 67 z czego się bardzo cieszę. Puttowałem lepiej niż wczoraj i zdecydowanie ten dzień należy do udanych. Jutro match play, czyli zupełnie inna gra, w której wszystko może się zdarzyć”.

Phillip Pakosch (Kalinowe Pola GC), po wczorajszej bardzo dobrej rundzie, dziś uzyskał 73 uderzenia (+1) i zajął drugie miejsce z sumą 142. Trzecią pozycję utrzymał Oskar Zaborowski (Gradi GC) grając dwa dni z rzędu na par pola (144).

W czołówce golfistek nastąpiło małe przetasowanie. Dorota Zalewska (148) wyprzedziła wczorajszą liderkę Katarzynę Selwent (Przytok Golf Club) o jedno uderzenie. Tuż za nimi Dominika Gradecka (Gradi Golf Club) z rezultatem 149.

Trzeci dzień turnieju rozpocznie dwudniowe rozgrywki w formacie meczowym, w którym do kolejnych rund przechodzą tylko zwycięzcy. Nie dotyczy to golfistów rywalizujących o miejsca 1-16 oraz kobiet 1-8.

Więcej informacji na polishchampionships.pl
Livescoring dostępny TUTAJ.
Wyniki dostępne TUTAJ.
Tee time’y dostępne TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu 

_DSC3977_pc