Już jutro finał Citi Handlowy X Mistrzostw Polski Match Play

Przedostatni dzień rozgrywek meczowych wyłonił finalistki i półfinalistów niedzielnych zmagań. O tytuł mistrzyni powalczą Dorota Zalewska (Binowo Park GC) i Dominika Gradecka (Gradi GC).

Na podstawie piątkowych wyników rundy stroke play zawodnicy zostali podzieleni na grupy, w których dzisiaj rozpoczęli rywalizację meczową. Rano odbyła się pierwsza runda match play brutto, a popołudniu druga, w której zwycięzcy pierwszej rundy zagrali między sobą.

Panie rozegrały dziś w sumie 15 meczów. O wejście do finału mistrzostw walczyły Dorota Zalewska (z Marią Żrodowską oraz Katarzyna Selwent z Dominiką Gradecką. Do jutrzejszej walki o tytuł mistrzyni awansowały: juniorka z Binowa oraz reprezentantka Gradi GC.

„Jestem zadowolona z wygranej, bo z Kasią kilka razy się zmierzyłam i to moja pierwsza wygrana. Ogólnie mogłam grać lepiej. Mam kilka elementów do poprawy przed jutrem, ale nastawienie zdecydowanie waleczne” – powiedziała po półfinale Gradecka.

Wśród golfistów półfinalistami zostali Filip Kowalski (Tokary GC), Philipp Pakosch (Kalinowe Pola GC), Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) i Oskar Zaborowski (Gradi GC).

Łącznie zaplanowano na jutro 31, po których poznamy mistrzów Polski match play. Kobiety walczące o tytuł grać będą w południe i tego dnia rozegrają tylko jedną rundę. Mężczyźni 1-16 rozegrają dwie: pierwszą rano, drugą po południu. Finałowa dwójka stanie na tee ok. 13:00. Runda ta ostatecznie rozstrzygnie czterodniowe zmagania na polu Kalinowe Pola Golf Club.

Więcej informacji na polishchampionships.pl
Wyniki dostępne TUTAJ
Tee time’y dostępne TUTAJ

Galeria zdjęć TUTAJ

Fot. Strzały na Fairwayu