Wojtkiewicz i Młynarski mistrzami mid-amatorów 2016

Na polu Kraków Valley G&CC zakończyła się trzydniowa rywalizacja midamatorów. Triumfowali Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) oraz Ernest Młynarski (Warsaw Golf Links).

W mistrzostwach mid-amatarów tytuł mistrzyni Polski (trzeci raz z rzędu) wywalczyła Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) z sumą 266 uderzeń. Wynik 272 zapewnił Barbarze Walkowskiej (Krakowski KG rok. zał. 2002) drugie miejsce, a podium zamknęła Aleksandra Tymińska (Warsaw Golf Links) – 291.

Trzykrotna Mistrzyni Polski Mid-Amatorek tak podsumowała swój występ: „W tym roku na pewno nie było łatwo. Udział w Klubowych MP Grupy Kwalifikacyjnej tydzień wcześniej oraz wyjątkowo trudne pole przy pogodzie, której nikt się nie spodziewał w środku lipca, nie ułatwiały zadania. Mogę powiedzieć, że dopiero dzisiaj odzyskałam swoją grę. Udało się wygrać i oczywiście z tego bardzo się cieszę”.

Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczył Ernest Młynarski (Warsaw Golf Links), który zakończył turniej z sumą 236 i o dwa uderzenia zdystansował Ireneusza Sęka (Wielkopolski KG) zajmującego finalnie drugą lokatę. Na trzecim miejscu, z wynikiem 239, uplasował się Marek Tymiński (Warsaw Golf Links).

„Dla mnie najlepszą rundą była runda wczorajsza, gdzie grałem bardzo dobrze i uzyskałem wynik +4. Wyjątkowo dobrze przygotowane pole oraz warunki były bardzo trudne, ale jak widać po wynikach młodzieżowców można było uzyskać lepsze wyniki. Mimo to jestem zadowolony z wygranej w swojej grupie, chociaż frekwencja mogłaby być większa” – powiedział tegoroczny mistrz, Ernest Młynarski.

W przyszłym roku Kraków Valley G&CC będzie miejscem rywalizacji Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, Dywizji 2 – European Boys’ Team Championship, Division 2. Więcej o tym turnieju TUTAJ.

Kolejnym turniejem z serii Citi Handlowy będą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet, które odbędą się w dn. 5-7 sierpnia na polu Modry Las GC.

Wyniki końcowe

Strokeplay Brutto

Citi Handlowy XIV Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów

Kobiety

  1. Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC)
  2. Barbara Walkowska (Krakowski KG rok. zał. 2002)
  3. Aleksandra Tymińska (Warsaw Golf Links)

Mężczyźni

  1. Ernest Młynarski (Warsaw Golf Links)
  2. Ireneusz Sęk (Wielkopolski KG)
  3. Marek Tymiński (Warsaw Golf Links)

Strokeplay Netto

 

Kobiety

  1. Elżebieta Wolschendorf-Łazowska (A&A GC)

Mężczyźni

  1. Paweł Piotrzkowski (Sobienie Królewskie G&CC)
  2. Aleksander Duch (Warsaw Golf Links)
  3. Tomasz Kordek (Gdańsk G&CC)

Fot. strzalynafairwayu.pl