Katarzyna Selwent na prowadzeniu MP Kobiet

Po drugim dniu Citi Handlowy XII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kobiet na pozycję liderki wysunęła się Katarzyna Selwent (Przytok GC). Drugie miejsce zajmuje Barbara Borin (Włochy), a trzecie ex aequo Dominika Gradecka (Gradi GC) i Dorota Zalewska (Binowo Park GC).

Na polu Modry Las GC Katarzyna Selwent prześcignęła dziś rywalki. Zawodniczka Przytok GC zagrała dziś jedno uderzenie poniżej par pola (71), co pozwoliło jej awansować o cztery oczka do góry – na pierwsze miejsce w klasyfikacji (150).

„Jestem zadowolona z dzisiejszej rundy, szczególnie że poprawiły się warunki pogodowe. Wczoraj na dwóch dołkach, niestety jednych z najprostszych (nr 13 i 15), zagrałam po triplu. Grając potem dwa birdie na dołkach nr 17 i 18 udało mi się obronić 79. Natomiast dzisiaj byłam cały czas skupiona i spokojna. Do końca nie wiedziałam jaki zagrałam wynik – zależało mi na tym, żeby koncentrować się na każdym strzale osobno. Udało mi się zagrać 4 birdie, sporo parów i miałam parę na prawdę dobrych approach’ów” – powiedziała Selwent.

Różnicą dwóch uderzeń goni ją reprezentantka Włoch Barbara Borin, która uzyskała dziś rezultat 77 (152). Pierwsze trzy miejsca zamykają Dominika Gradecka i Dorota Zalewska z sumą 154.

Jutro runda finałowa, która wyłoni mistrzynię Polski 2016.

Tee time’y TUTAJ.

Wyniki TUTAJ.

Livescoring TUTAJ.

Więcej na polishchampionships.pl

Fot. strzalynafairwayu.pl