Flindt i Wiatr najlepsi po pierwszej rundzie MP Seniorów

Na polu Toya G&CC rozpoczęły się trzydniowe Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Seniorów. Liderami w klasyfikacjach seniorskich są Michael Flindt (Simons GC) oraz Rhea Wiatr (Warsaw Golf Links).

 

Po rozegraniu pierwszej rundy, na prowadzeniu wśród mężczyzn są zawodnicy z Danii i jeden Polak. Najlepszy wynik uzyskał Michael Flindt (71, -1), który przyjechał bronić zeszłorocznego mistrzostwa. Kim Worm (Ledreborg Palace Golf) z rezultatem 74 (+2) zajmuje drugie miejsce. Trzeci rezultat, pięć uderzeń powyżej par pola, należy do Henrika Johansena (Molleaens Golf Klub) oraz Sławomira Komońskiego (Armada GC).

Wśród kobiet pozycję liderki objęła Rhea Wiatr (Warsaw Golf Links) – 87. Tuż za nią w klasyfikacji plasują się Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC) z wynikiem 88. oraz z dwoma uderzeniami więcej Małgorzata Brodowska (Sierra GC).

Turniej, rozgrywany na polu Toya G&CC pod Wrocławiem, zgromadził 110 zawodników, w tym 12 golfistki i 8 uczestników z zagranicy. Od zeszłego roku zawody rozgrywają się także w kategorii Master Senior, czyli dla golfistów powyżej 65+. Runda finałowa, po której rozstrzygnie się kto zdobędzie tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski Seniorów, odbędzie się w poniedziałek, 10 lipca.

Wyniki Seniorów TUTAJ.

Tee time’y Seniorów TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu