Półfinaliści MP Juniorów wyłonieni

Trzeci dzień rywalizacji i zarazem pierwszy dzień match play zadecydował o tym, kto jutro będzie walczył o finał juniorów.

Jako pierwszy z juniorów do półfinału dostał się Timo Raukas z Estonii. Najpierw wygrał z Janem Rybczyńskim (Kalinowe Pola GC) 5&4, a w ćwierćfinale pokonał Mikołaja Kniaginina (Sobienie Królewskie G&CC) 9&7. W dniu jutrzejszym Estończyk zmierzy się z Alejandro Pedrycem. Zawodnik Sobieni wygrał poranny mecz z Jakubem Urbańskim (Toya G&CC) 3&2, a po południu zwyciężył z Maxymilianem Wojciechowskim (Niemcy) na pierwszym dołku dogrywki.

Drugi półfinał juniorów rozegra się między Mattiasem Varjun a Andrzejem Wierzbą jr. Reprezentant Estonii triumfował w pojedynkach z Miachaelem Trną 6&4, a następnie wygrał rywalizację z Filipem Kowalskim (Tokary GC) 4&3. Wierzba odniósł zwycięstwo z Niklasem Wendel (Niemcy), a potem z Jakubem Dymeckim (Tokary GC), uzyskując odpowiednio wyniki 2&1 i 1up.

Wśród juniorek i juniorek młodszych trwała zacięta walka. W pierwszym półfinale o wejście do ostatecznego meczu walczyć będą Maria Żrodowska (Tokary GC) oraz Nicole Polivchak (Toya G&CC Wrocław). Zawodniczka Tokar pokonała dziś reprezentantkę Tyskiego KG, Aleksandrę Wiatr 2up, a potem zwycięstwo z klubową koleżanką Martą Ciesiołkiewicz 5&4 zapewniło jej awans. Natomiast Polivchak wygrała z Natalią Michaś (Gradi GC) 6&4 i z Anastazją Piechulą (Sobienie Królewskie G&CC) 2&1.

Drugi półfinał rozegra się między Dorotą Zalewską (Binowo Park GC), która pokonała dziś dwie reprezentantki Lisiej Polany Matyldę Kunę 6&5 i Zofię Wójcik 5&4, oraz Gile Bite Starkue (Litwa) triumfującą dziś z Francuzką Charlotte-Marie Bien Betourne 7&5 oraz Natalią Radomską 6&4.

Tee time’y dostępne TUTAJ.

Wyniki dostępne TUTAJ.

Tee time’y dostępne TUTAJ.

Wyniki dostępne TUTAJ.

Fot. Strzały an Fairwayu