Żrodowska i Varjun triumfatorami MP Juniorów 2017

Po czterech dniach rywalizacji na Sierra GC, spośród 83 juniorów i 31 juniorek, zwycięzcami Citi Handlowy XXIII Mistrzostw Polski Juniorów zostali Maria Żrodowska (Tokary GC) i Mattias Varjun  z Estonii.

Pierwszy półfinał juniorów rozegrał się między Estończykiem Mattiasem Varjunem i Andrzejem Wierzbą jr (Sobienie Królewskie G&CC), który zakończył się zwycięstwem zagranicznego zawodnika 6&5. W drugim półfinale zagrali przeciwko sobie Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) i drugi z  reprezentantów Estonii, Timo Raukas. Pojedynek wygrał Raukas po „szesnastce” 4&2.

Finał był zaciętą walką dwóch Estończyków. Jak komentowali to kibice, było to starcie dwóch żołnierzy, którzy taktycznie mieli wszystko opracowane.

Walka o trzecie miejsce juniorów odbyła się miedzy klubowymi kolegami z Sobieni, Pedrycem i Wierzbą. Po 9 dołkach Pedryc prowadził 2up i taki wynik utrzymywał do trzynastki, i przez kolejne 2 dołki. Ostatecznie po szesnastce wygrał z Wierzbą 3&2.

Rywalizacja juniorek przebiegła równie intensywnie i emocjonująco. Jako pierwsza para półfinalistek wystartowały Dorota Zalewska i Gile Bite Starkute. Polka prowadził po 9 dołkach i przewagę utrzymała pokonując Litwinkę 4&2. Maria Żrodowska i Nicole Polivchak zmierzyły się w drugim półfinale. Po dziewięciu dołkach juniorka z Tokar prowadziła 5up. Walka zakończyła się na korzyść Żrodowskiej, która z rezultatem 5&4 awansowała do finału.

Finałowe starcie juniorek było bardzo równe. Po „9” Dorota Zalewska prowadziła 2up. Kolejne dołki to naprzemienne zwycięstwa. Jednak to Maria Żrodowska z rezultatem 1up została mistrzynią Polski juniorek.

„Grałyśmy bardzo równo. Dorota popełniła kilka błędów, a ja je po prostu wykorzystałam. Niesamowicie się cieszę, bo w końcu mi się udało” –

Walka o trzecie miejsce rozegrała się między Nicole Polivchak i Gile Bite Starkute. Zawodniczka z Litwy wypracowała przewagę od początku meczu. Po dziewiątce miała 2 dołki przewagi nad Polivchak. Ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 4&2 dla Starkute. Tym samym Litwinka zdobyła tytuł II wicemistrzyni Polski juniorek.

Wyniki końcowe Citi Handlowy XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów (Sierra GC, 20-23.07.2017)
Juniorzy

  1. Mattias Varjun (EST)
  2. Timo Raukas (EST)
  3. Alejandro Pedryc (PL)
  4. Aleksander Wierzba jr. (PL)

Juniorki

  1. Maria Żrodowska (PL)
  2. Dorota Zalewska (PL)
  3. Gile Bite Starkute (LT)
  4. Nicole Polivchak (PL)