Rozpoczęły się Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Kobiet 2017

Kadrowiczka Maria Żrodowska (Tokary GC) uzyskała najlepszy wynik podczas pierwszej rundy Citi Handlowy Mistrzostw Polski Kobiet 2017. Turniej rozgrywany jest na polu Postołowo GC i potrwa do niedzieli, 20 sierpnia.

Rozgrywające się jednocześnie najważniejsze amatorskie czempionaty Polski zgromadziły 109 uczestników, w tym blisko 30 golfistek. Oprócz polskich zawodników udział biorą także golfiści z Holandii i Słowacji.

Wśród golfistek po pierwszej rundzie plasuje się mistrzyni Polski juniorów, Maria Żrodowska (Tokary GC) z wynikiem 78 (+6). Z trzema uderzeniami więcej plasuje się juniorka z Sobieni, Anastazja Piechula. Natomiast rezultat, +11, dającym trzecią lokatę uzyskały Zofia Wójcik (KG Lisia Polana) oraz Emilia Dobak (Sobienie Królewskie G&CC).

Jutro o 8 rano rozpocznie się drugi dzień rywalizacji. Po zakończonej rundzie nastąpi CUT, po którym 51 zawodników i 21 zawodniczek (oraz remisy) przejdzie do niedzielnego finału.

Zawody należą do kalendarza turniejów Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego (WAGR), dzięki czemu wywalczone punkty wpłyną na klasyfikację golfistów w najważniejszym zestawieniu amatorów.

Livescoring: TUTAJ.

Tee time’y: TUTAJ

Fot. PZG