Mistrzostwa Polski Kobiet: triumf Marii Żrodowskiej

Po trzech dniach rywalizacji na polu Postołowo GC tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Maria Żrodowska (Tokary GC) z łącznym wynikiem 232. Wicemistrzynią, z rezultatem 247, została Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC), a podium zamknęła z dwoma uderzeniami mniej Zofia Wójcik (KG Lisia Polana).

Turniej rozgrywany w dniach 18-20 sierpnia na polu Postołowo GC zgromadził 28 zawodniczek. Od pierwszego dnia na czoło klasyfikacji wysunęła się tegoroczna mistrzyni juniorek, Maria Żrodowska. Swoją przewagę utrzymała do samego końca nie pozwalając zbliżyć się rywalkom wynikami. Suma 232 zagwarantowała jej zwycięstwo i – dla niej – pierwszy tytuł mistrzyni Polski.

Radość, ekscytacja i szczęście w głosie – tak można było opisać Marię Żrodowską, która z wielkim uśmiechem opowiedziała o wygranej: „Jestem taka szczęśliwa! Najpierw zwycięstwo w mistrzostwach Polski juniorów, teraz wygrana w mistrzostwach Polski kobiet – nie śniłam o takim sezonie. Szczególnie, że jest to mój ostatni rozgrywany w kategorii juniorskiej. Co prawda nie jestem szczególnie zadowolona z mojej gry w Postołowie, ale udało się wygrać. Pole było przygotowane rewelacyjnie, pogoda nam dopisała mimo zapowiadanych burz, także na dobrą aurę nie mogę narzekać. Ten sezon na pewno zapamiętam na długo, a póki co musi to do mnie wszystko dotrzeć, bo cały czas nie wierzę, że udało mi się zostać mistrzynią Polski”.

Drugie miejsce wywalczyła golfistka ze Sierry, Oksana Wojtkiewicz, którą do liderki dzieliło 15 uderzeń: „Byłam świadoma, że jestem bliska podium. Wiele osób mi kibicowało za co bardzo im dziękuję. Pierwszą dziewiątkę zagrałam z pełnym skupieniem, co pozwoliło mi osiągnąć wynik na even. Druga połowa była trudniejsza, a dodatkowo było kilka incydentów przeszkadzających w grze i dzisiejszą rundę zakończyłam z rezultatem 77. Na pewno wielkie podziękowania należą się sędziom – bardzo mocno pilnowali, dopingowali i mobilizowali flajty, co bardzo pomaga”. Dla Oksany Wojtkiewicz, podobnie jak dla pozostałych finalistek, to pierwszy raz na podium w mistrzostwach Polski Kobiet.

Ostatnie miejsce na podium zajęła juniorka KG Lisia Polana Zofia Wójcik z wynikiem 249: „Dziś grało mi się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do wczorajszej drugiej dziewiątki. To nie byłam ja i to nie była moja gra. Dlatego podczas rundy finałowej skupiłam się, aby grać swoje, skupić się i iść do przodu i uzyskać jak najlepszy wynik. Poskutkowało – dobrze dziś puttowałam i jestem ogólnie zadowolona. Trzecie miejsce to dla mnie podsumowanie mojego dzisiejszego dobrego, równego i solidnego występu”.

W trakcie drugiej i trzeciej rundy zostały rozegrane także konkursy, w których wygrała, zarówno w longest drive i closest to the pin Anastazja Piechula.

Wyniki końcowe Citi Handlowy XIII Mistrzostw Polski Kobiet (18-20.08.2017 r., Postołowo GC)

  1. Maria Żrodowska (Tokary GC) – 232 (78, 77, 77)
  2. Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) – 247 (84, 86, 77)
  3. Zofia Wójcik (KG Lisia Polana) – 249 (83, 88, 78)

Fot. Strzały na Fairwayu