Wszystko co musisz wiedzieć o golfie


 

Czym jest PZGolf ?


PZGOLF czyli Polski Związek Golfa założony został w 1993r. Aktualnie w Polsce działa 6200 klubów golfowych. W skład PZGOLF wchodzą m.in. Polski Polski Związek Golfa Seniorów czy Polski Związek Golfa Kobiet. PZG posiada licencję na reprezentowanie Polski w międzynarodowych federacjach m.in. Europejskiej Federacji Golfa (EGA) czy Międzynarodowa Federacja Golfa (IGF). PZG działa na rzecz organizacji i rozwoju golfa, ochrony interesów golfa amatorskiego, popularyzacji i rozwoju golfa oraz reprezentacji golfa.

Chcesz rozpocząc przygodę z golfem? Zapisz się do PZGolf

Myślisz o podjęciu gry w golfa, ale nie wiesz od czego zacząć? Jest tak wiele rzeczy, które należy rozważyć, gdy wchodzisz w nowy sport. Czy potrzebujesz specjalnego sprzętu, dużo miejsca, czy tylko kilku przyjaciół? Czy istnieją ograniczenia dotyczące wieku lub płci? To tylko niektóre z wielu pytań, które przychodzą do głowy, gdy zastanawiasz się nad rozpoczęciem nowej aktywności.
Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujesz drogiego zestawu kijów golfowych, a nawet nie musisz być w stanie wymachiwać nimi w tym samym czasie, aby grać w tę ekscytującą grę. Jest tak dlatego, że istnieje wiele towarzyskich i przyjaznych wersji golfa, w których może wziąć udział prawie każdy. Być może słyszałeś o nich jako o "golfie dla początkujących", "golfie towarzyskim" lub może po prostu "golfie kawiarnianym" - jakkolwiek to nazwiesz, oto kilka wskazówek jak zacząć grać w golfa jako amator w Warszawie!